Film na podziękowania dla rodziców jako piękna pamiątka od pary młodej

Rodzice zawsze z pewną nostalgią wracają wspomnieniami do dni, w których ich dzieci wciąż zamieszkiwały dom rodzinny. W takich chwilach często mamy ochotę sięgnąć po album ze zdjęciami lub film pamiątkowy ze ślubu. W związku z tym, Państwo Młodzi powinni pomyśleć o zatrudnieniu doświadczonego kamerzysty, który pomoże im stworzyć wyjątkowy film, który zostanie puszczony w trakcie wesela jako podziękowania dla rodziców.  

Co powinien zawierać film na podziękowania dla rodziców?

Istnieje wiele koncepcji przygotowania takiego filmu. O ile dysponujemy pamiątkami z dzieciństwa w postaci filmów i zdjęć, takie materiały pomagają stworzyć pewne wprowadzenie i pokazać, jak zmienialiśmy się na przestrzeni tych wszystkich lat. A wszystko to na oczach rodziców, którym teraz pragniemy podziękować za trud włożony w nasze wychowanie. Nieodzownym elementem jest oczywiście przemowa, w której dzieci mogą wyrazić swoją wdzięczność. Film na podziękowania często jest nagrywany w plenerze, co daje kamerzyście znacznie szersze pole do popisu.

film na podziękowania dla rodziców wyk. Creative Films Studio

Jak przygotować się do przemowy na filmie?

Przemowa z podziękowaniami powinna być naturalna i spontaniczna. Najlepiej przemawiać na przemian i uzupełniać się w tym, co chcemy przekazać. Warto poruszyć jakieś wyjątkowe wspomnienia związane z chwilami spędzonymi z rodzicami. Przemowa nie powinna być bardzo formalna, w końcu film wyświetlony zostanie na weselu, a nie na stypie! Dlatego też, powinniśmy uderzać w tony humorystyczne, tak, aby rodzice w trakcie wesela nie tylko się wzruszyli, ale również pośmiali. Co za tym idzie, strój na takim filmie powinien być schludny, ale nie galowy.

Jak wygląda proces tworzenia filmu?

Kamerzysta zazwyczaj da nam kilka szans na wygłoszenie przemówienia. Często nagrywa się również luźną rozmowę o wspomnieniach, z których następnie wyciągane są najlepsze fragmenty. To, jak ostatecznie wyglądać będzie film na podziękowania dla rodziców w dużej mierze zależy właśnie od montażu. Taki film jest oczywiście wysyłany z odpowiednim wyprzedzeniem, aby Państwo Młodzi mieli jeszcze możliwość naniesienia poprawek przed dniem ślubu.