Sesja narzeczeńska – jak się do niej przygotować?

sesja narzeczeńska

Dzień zaślubin i sesja ślubna poprzedzona może zostać sesją narzeczeńską, która będzie doskonałą pamiątką z ostatniego okresu kawalerskiego i panieńskiego. Warto się na nią zdecydować, gdyż w odróżnieniu od sesji ślubnej, może być przeprowadzona w luźniejszy sposób, który pozwoli narzeczonym jeszcze lepiej poznać się i otworzyć przed sobą. Jak się przygotować do takiej sesji? Czy trzeba poczynić takie same przygotowania, jak do sesji ślubnej?

Wybór miejsca

Najważniejszy w sesji narzeczeńskiej jest wybór miejsca, w którym będzie ona zrealizowana. Las, pola, jezioro, ruchliwa ulica w centrum miasta – pomysłów na sesję narzeczeńską jest bardzo wiele, a ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia przyszłej pary młodej i fotografa. W zależności od preferencji niektóre pary decydują się na ustronne, intymne miejsca, które będą w dobry sposób potrafiły oddać ich uczucie, inne zaś wolą tradycyjne krajobrazy w tle. To właśnie od miejsca zależy, jak będzie wyglądała cała sesja – jakie stroje wybrać, jak się pomalować, o jakiej porze najlepiej ją rozpocząć. Sesja narzeczeńska w kwestii wyboru miejsca ma jeszcze jedną zaletę, gdyż można wybrać taki krajobraz, który w czasie sesji ślubnej byłby dla pary niedostępny. Dotyczy to na przykład sesji plenerowej w parku spowitego kolorami jesieni, podczas gdy zaślubiny mają miejsce zimą. 

Strój i makijaż

Sesja narzeczeńska może być urządzona w konkretnym stylu, na przykład amerykańskim czy wiejskim i wtedy też obowiązuje strój, który idealnie wpasuje się w tematykę sesji. Zwykle jednak sesja ma charakter uniwersalny, dlatego to od samej pary zależy, co na siebie włożą. Panie chcąc wyglądać elegancko powinny założyć sukienkę i zadbać o odpowiedni makijaż. Wykonanie go można powierzyć profesjonalnej wizażystce lub jeżeli kobieta potrafi, może wykonać go we własnym zakresie, w domowym zaciszu. Makijaż powinien pasować do stylu, w jakim narzeczona postanowiła wystąpić na sesji narzeczeńskiej. Panowie natomiast powinni towarzyszyć swojej narzeczonej, zatem gdy ona decyduje się na elegancki strój, mężczyzna również musi wybrać elegancką stylizację. I na odwrót – gdy sesja ma mieć sportowy charakter, para powinna założyć nieoficjalny, sportowy strój. Pamiętajmy jednak, że strój powinien pasować do miejsca, w którym będzie odbywać się sesja. Pozwoli to zachować spójność i sprawi, że para doskonale wpisze się w krajobrazy. 

Chwila przed obiektywem – pamiątka na całe życie

Sesja narzeczeńska zwykle trwa około 2-3 godzin, w zależności od ilość zdjęć, jaką para życzy sobie wykonać oraz miejsca i warunków klimatycznych. Czasami na idealne ujęcie trzeba poczekać nieco dłużej, na przykład gdy chcemy uchwycić zachodzące na horyzoncie słońce. Czas pozowania nie jest jednak długi w porównaniu do tego, że zdjęcia z sesji narzeczeńskiej stanowią uzupełnienie sesji ślubnej, a tym samym są one pamiątką na całe życie. Mogą z powodzeniem stać w ramce obok zdjęć w białej sukni. Dodatkowo do sesji narzeczeńskiej nie trzeba się specjalnie przygotowywać – wystarczy ładnie się ubrać, zadbać o makijaż i wziąć ze sobą dobry humor w plener.