Sesja ślubna – w dniu ślubu lub osobny dzień

ślubna sesja w plenerze

Sesje ślubne to nierozłączny element fotografii ślubnej. Kiedy zorganizować taką sesję? Postawić na sesję w dniu ślubu? A  może lepszym wyborem będzie organizacja sesji ślubnej w osobny dzień? Sprawdzamy!

Sesja ślubna w dniu ślubu

Sesja to jest plener ślubny w dniu ślubu daje nam oszczędność czasu i pieniędzy. Przede wszystkim nie musimy przeznaczać dodatkowego dnia na sesję ślubną, ani też tracić czasu na robienie fryzury, czy makijażu. Dodatkowo, jeśli postawimy na organizację wesela w ładnym otoczeniu, to możemy sobie zapewnić nietuzinkowe ujęcia.

Pomimo tego sesje ślubne w dniu ślubu dają nam mocno ograniczone limity czasowe. Nie ma tutaj miejsca na długie ujęcia. Nie ma czasu na powtórki, ponieważ nie możemy na długo zostawiać swoich gości. Co więcej, sesje ślubne w dniu ślubu nie dają zbyt dużo swobody. Nie ma tutaj miejsca na zabrudzenia strojów, czy nadszarpnięcie perfekcyjnego wyglądu, bo wszystko zostanie później uchwycone na zdjęciach, czy filmie z przyjęcia weselnego.

Sesja ślubna w osobny dzień

Sesja ślubna w osobny dzień to przede wszystkim sesja plenerowa wolna od stresu i pośpiechu. W tym dniu nic nas już nie goni, nie ma presji czasu, ani też nie musimy martwić się o to, czy nasz strój w czasie sesji się lekko wybrudzi, czy uszkodzi. Emocje zdążyły już opaść, teraz można dobrze się bawić i zapewnić sobie piękną pamiątkę w postaci zdjęć.

Poza tym sesja ślubna w osobny dzień to szansa na zdjęcia w dowolnej lokalizacji. Jednak nie jest to rozwiązanie wolne od wad, szczególnie dla pań, które chcą odtworzyć fryzurę, czy makijaż. Dodatkowe uczesanie i makijaż wiąże się z wizytą w salonie piękności i ponownymi kosztami.

Które rozwiązanie lepsze? Zdecydować się na organizację sesji ślubnej w dniu ślubu, czy jednak w osobny dzień? Widać, że zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje mocne oraz słabe strony. Dlatego warto przeanalizować wszystko na spokojnie i wybrać rozwiązanie, które sprosta naszym oczekiwaniom i wyjdzie nam na korzyść.