Ślub i wesele plenerowe

Posted on

Myślisz o ślubie i weselu, który każdy z gości zapamięta na długo i będzie wspominał o nim każdemu znajomemu? Klasyczne wesela idą w niepamięć, czyli kościół, sala weselna, poprawiny.

W dzisiejszych czasach ciężko o piękne i wyróżniające się wesele. Dlatego coraz popularniejsze robią się wesela plenerowe. Ślub w plenerze organizowany nawet w Twoim ogrodzie, w miejscu, gdzie czujesz się komfortowo i z każdym następnym dniem ogród będzie Ci się miło kojarzył.

Marzenia to jedno, ale czy proste jest zorganizowanie ślubu poza budynkiem kościoła? Otóż w takim momencie potrzeba zgody władz kościelnych, a aby ich przekonać potrzeba dość mocnych argumentów. Natomiast śluby cywilne są łatwiejsze do wykonania w wybranym miejscu w plenerze.

Jedynym warunkiem takiego ślubu jest godło Polski w widocznym miejscu. Aby taki ślub został zrealizowany należy złożyć podanie w Urzędzie Stanu Cywilnego. Oczywiście cena znacząco się różni od ślubu w budynku, ale ślub jest raz w życiu.

Po ślubie czas na niezapomniane wesele. Coraz więcej lokali ma w ofercie możliwość organizacji wesela plenerowego. Warto wynająć firmę, która zajmie się całą organizacją abyście mogli mieć mniej na głowie. Oczywiście jest to tańsza opcja od wesela w ogrodzie, lesie lub łące.

Niestety przy wyborze takich miejsc trzeba się natrudzić, aby dowieźć krzesła, stoły, zastawę, dekoracje. Największą przeszkodą w taki dzień może być deszcz, który zniszczy ten piękny dzień. Jeśli już taka pogoda będzie miała miejsce warto zadbać o namiot weselny, aby goście mieli się, gdzie schować.

Niektóre namioty są w stanie pomieścić ok. 200 osób. Na każdym weselu ważne jest jedzenie. W tym przypadku warto zadbać o firmę cateringową. Można wybrać szwedzki stół zamiast obsługi kelnerskiej.

Zatem dobre miejsce na wesele to takie, gdzie będzie łatwy dojazd, dostęp do prądu i wody, zadaszenie np. namiot, płaski teren i toalety. Nie zapomnij, że oprócz tych wszystkich wydatków jeszcze musisz opłacić dj lub zespół, tort etc.

Na koniec pamiętaj o ważnej sprawie – wybór fotografa ślubnego. To on uwieczni twój niepowtarzalny ślub i wesele pod chmurką. W tego typu inicjatywnych pomoże ci doświadczony zespół Fabryki Kreatywnej: fabrykakreatywna.pl Niezapomniany film i kreatywne zdjęcia z reportażu ślubnego to będzie niezwykła pamiątka z Waszej plenerowej imprezy.